Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Pierwsze materiały promocyjne Annihilation

 

W sieci zadebiutował właśnie zwiastun najnowszego filmu Alexa Garlanda, „Annihilation” na podstawie powieści Jeffa VanderMeera pod tym samym tytułem. Gwiazdami obsady są m.in. Alicią Vikander i Natalie Portman. Zobaczcie oficjalne materiały poniżej!

„Annihilation” („Unicestwienie”) powstało na zlecenie Paramount Pictures. Scenariuszem i rezyserią filmu zajął się Alex Garland, twórca mający na koncie takie produkcje jak „Ex Machina”, „28 dni później” czy „Dredd”. W obsadzie obok Vikander i Portman pojawią się również Jennifer Jason Leigh, Tessa Thompson, Oscar Isaac, Gina Rodriguez oraz John Schwab.

Światowa premiera „Annihilation” jest zaplanowana na 23 lutego 2018 roku, a do polskich kin film wejdzie z miesięcznym opóźnieniem – 23 marca przyszłego roku.

Annihilation 1

 

Annihilation 2

Poniżej znajdziecie oficjalny opis powieści „Unicestwienie”, która w Polsce ukazała się nakładem Wydawnictwa Otwartego:

Pełna grozy opowieść, która stawia pytania o tożsamość, relacje z innymi i własne ograniczenia.

Powstała po tajemniczym Wydarzeniu Strefa X rządzi się własnymi, nieznanymi ludziom prawami. Członkowie jedenastu pierwszych ekspedycji do Strefy umierali, popełniali samobójstwa lub zabijali się nawzajem. Ci, którzy przetrwali, nie pamiętali, jak przebiegał ich powrót. Dwunastą wyprawę tworzą wyłącznie kobiety. Czy im uda się odkryć tajemnice Strefy? Jakie sekrety kryje niezwykła flora i fauna tego miejsca? A może to ona je stworzyła i nim rządzi? Jedno jest pewne: Strefa X wpływa na ludzkie umysły i zmienia każdego.

„Unicestwienie”, pierwsza część nowej trylogii Jeffa VanderMeera, to obowiązkowa pozycja dla miłośników klasycznej fantastyki – książek Silverberga, Harrisona, braci Strugackich i Lema – oraz dla fanów literatury grozy najwyższej próby.

Wciągająca opowieść o spotkaniu z Nieznanym, które zamienia się w spotkanie z samym sobą. Historia, która stawia pytania o tożsamość, relacje z innymi i własne ograniczenia. To podróż w głąb Strefy X i w głąb psychiki głównej bohaterki.