Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Pierwsze pokazy testowe Blade Runner 2049 nie napawają optymizmem

 

W sieci pojawiły się pogłoski, że w Nowym Jorku miał już miejsce pierwszy pokaz testowy wyczekiwanej produkcji „Blade Runner 2049”. Podobno grono szczęśliwców, które mogło już obejrzeć film, nie jest zbyt zadowolone z pracy Denisa Villeneuve’a.

Podobno kontynuacja kultowego „Łowcy androidów” jest…nudna i bardzo się dłuży. To miał być główny zarzut wobec filmu w reżyserii Denisa Villeneuve’a. Jak na prawie 3-godzinny film kinowy, nie są to optymistyczne wieści.

Podobne opinie pojawiały się jednak przy poprzednich produkcjach Villeneuve’a, więc nie powinniśmy brać zbyt serio tych pogłosek. Jednak teraz pojawia się kwestia tego, czy twórcy po tak średnim odbiorze z pokazu zdecydują się coś zmienić w filmie? Z drugiej strony, wysokie noty po takich pokazach nie są jednoznaczne z kasowym sukcesem filmu. Najświeższym przykładem są chociażby najnowsi „Piraci z Karaibów”.

„Blade Runner 2049” to kontynuacja kultowego „Łowcy androidów” z Harrisonem Fordem. Oryginalny film oparty był na powieści „Czy androidy śnią o elektrycznych owcach?” autorstwa Philipa Dicka. W sequelu postać, w którą wciela się Ryan Gosling poszukuje dawnego łowcy, Ricka Deckarda (Ford), który był zaginiony przez ostatnich 30 lat.

Reżyserią zajął się Denis Villeneuve, a produkcja trafi do kin 6 października. W pozostałych rolach wystąpią Ana de Armas, Sylvia Hoeks, Robin Wright, Mackenzie Davis, Carla Juri, Lennie James, Dave Bautista oraz Jared Leto.