Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Pierwsze szczegóły o Batgirl od Whedona

Jak niedawno informowaliśmy, Joss Whedon, ma zająć się filmem dla Warner Bros i DC. Teraz pojawiły się pierwsze obszerniejsze informacje odnośnie projektu ekranizacji przygód komiksowej superbohaterki.

Jak donosi Entertaiment Weekly, Whedon stworzy film w oparciu o cykl komiksów z „The New 52” i wersji Batgirl tam zaprezentowanej. Zobaczymy więc jak Barbara Gordon/Batgirl walczyła z przestępczością w Gotham przed pamiętnym starciem z Jokerem, po którym skończyła sparaliżowana.

Pojawia się tutaj pytanie czy zobaczymy w filmie Jokera, kórego w „Legionie samobójców” sportretował Jared Leto? Na razie można założyć, że nie. Wiele zależeć będzie od zysków filmu o przygodach Batgirl. Jeśli produkcja sprawdzi się w box office, to może wówczas Warner Bros. przymierzy się do ekranizacji komiksu „Batman: Zabójczy żart” i przedstawi w jednym filmie Batgirl i Jokera.

Jak na razie nie pojawiły się informacje odnośnie obsady filmu, ani potencjalnej dacie premiery. Pozostaje oczekiwać na wieści ze strony twórców i wytwórni.

batgirl joss