Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Pierwsze szczegóły o Pinokio od del Toro

Informacje o nowym projekcie Guillermo del Toro dla Netflixa pojawiły się kilka miesięcy temu. Netflix zapowiedział, że del Toro zadebiutuje jako reżyser pełnometrażowej animacji dla Netflix, realizując swoją życiową ambicję – film “Pinokio”. Teraz filmowiec zdradził garść szczegółów o swoim projekcie.

Del Toro napisze, wyreżyseruje i wyprodukuje musical animowany realizowany metodą poklatkową. Nie będzie to jednak produkcja familijna (w odróżnieniu od realizowanego przez Dinseya projektu)!

Podczas Marrakech Film Festival filmowiec udzielił krótkiego wywiadu dziennikarzowiThe Hollywood Reporter. Okazuje się, że wizja “Pinokia” del Toro znacząco odbiega od znanej nam historii. Z pewnością nie będzie filmem familijnym! Del Toro zapowiada mocno polityczny obraz, w którym zobaczymy przygody drewnianej kukiełki w czasach rządów Mussoliniego i powstania faszyzmu. Filmowiec porównał dodatkowo postać Pinokia do potwora Frankensteina:

Jest istotą stworzoną w nadnaturalny sposób przez swojego ojca, od którego następnie się odcina. Życiowej mądrości nabiera w samotności, przez liczne niepowodzenia i ogrom bólu.

Wybrana przez filmowca forma “Pinokia” – animacja poklatkowa – również ma wielkie znaczenie dla wyrazu całości. Według del Toro jest to forma idealnie pasująca do historii i bardziej ekspresyjna niż praca z aktorami.

Jak się zapatrujecie na takiego “Pinokia”?