Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Pierwsze szczegóły seriali z uniwersum X-Men

Niedawno Marvel oficjalnie ogłosił, że nawiązał współpracę ze stacjami FOX i FX. Wspólnie zajmą się produkcją dwóch seriali: „Legionu” oraz „Hellfire”. Tym razem ujawniono nazwiska scenarzystów oraz kilka nowych informacji odnośnie prac nad projektami.

W przypadku „Hellfire” scenariusz odcinka pilotowego napisze Noah Hawley („Fargo”, „Kości”), a producentem został Simon Kinberg („X-Men: Przeszłość, która nadejdzie”, „Sherlock Holmes”). Kiedy możemy się spodziewać początku prac nad „Hellfire”? Kinberg zapowiedział, że pilot nakręcony zostanie na początku 2016 roku.

Natomiast o współpracy z Hawleyem, z którym wspólnie zajmują się także „Legionem”, idą równie dobrze, gdyż Kinberg określił scenarzystę mianem geniusza. Szykują się interesujące propozycje serialowe.

Skąd pomysł na seriale z uniwersum X-Men? Kinberg przyznał, że idea pojawiła się rok temu, podczas rozmów z Lauren Schuler Donner, Bryanem Singerem i Noahem, po premierze „X-Men: Przeszłość, która nadejdzie”. Wizyta na premierze filmu w Moskwie i późniejsza rozmowa w samochodzie, która w założeniu miała być wymianą luźnych pomysłów, przeciągnęła się do ponad 3 godzin i zaowocowała nawiązaniem współpracy między Kinbergiem i Noahem Hawleyem.

Simon Kinberg podkreślił, że najlepsza w pracy nad serialem telewizyjnym jest możliwość poprowadzenia odmiennej niż w filmie narracji i opowiedzenia zupełnie innych historii o X-Menach. Uniwersum poszerzone o TV daje twórcom wiele nowych możliwości.

W dalszej części twórca wspomniał również o „Deadpoolu”, który będzie filmem utrzymanym w zupełnie innym tonie niż poprzednie produkcje ze świata X-Menów. Będzie wręcz ich antytezą, brudną komedią dla dorosłych. Także zaplanowany na przyszły rok „Gambit” wniesie coś nowego do uniwesru X-Men, a mianowicie, jak zdradził Kinberg, będzie to połączenie „heist movie i seksownego thrillera”.

Współpraca z Noahem Hawleyem i stacją FX przy kręceniu „Legionu” rozbije schemat komiksowych opowieści o superbohaterach, stanie się wręcz „Breaking Bad opowieści o herosach”, podkreślił Simon Kinberg. Serial ma składać się docelowo z około 10-13 epizodów.

„Legion” został zamówiony przez kablową stację FX. Opowie historię Davida Hallera, syna Charlesa Xaviera, założyciela grupy X-Men. David od dziecka zmagał się z chorobą psychiczną, a konkretnie ze schizofrenią. Postępująca choroba i rozszczepienie osobowości z czasem pozwoliły mu zyskać takie moce, jak telepatia, telekineza, teleportacja, zmiana kształtu, a nawet podróże w czasie.

David niemal całe życie spędził w szpitalu psychiatrycznym, ale tajemnicza wizyta jednego z pacjentów ośrodka wywraca jego świat do góry nogami. Okazuje się bowiem, że być może głosy oraz wizje, których doświadcza mogą być jak najbardziej realne…

Natomiast serial „Hellfire” powstanie dla stacji ogólnodostępnej FOX. Wyprodukują go 20th Century Fox Television i Marvel Television. Producentem wykonawczym będzie Bryan Singer. Projekt serialu zakłada, że będzie to przygodowe kino akcji, skupiające się na grupie złoczyńców z The Hellfire Club. Scenariusz stworzą Patrick McKay i JD Payne.

Akcja „Hellfire” rozgrywać się będzie w latach 60-tych XX wieku, głównym bohaterem będzie młody agent specjalny, który śledząc pewną kobietę obdarzoną niezwykłymi mocami, dowiaduje się o istnieniu grupy The Hellfire Club. Stowarzyszenie milionerów pragnie przejąć władzę nad światem.