Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Pierwsze zdjęcia z King Arthur: Legend of the Sword

Jeżeli już zdążyliście zapomnieć, że Guy Ritchie reżyseruje obecnie film w oparciu o legendę o Królu Arturze, to właśnie Wam o tym przypominamy. Mimo że Warner Bros. sporo milczy na temat produkcji „King Arthur: Legend of the Sword”, która prawdopodobnie jest dopiero pierwszą częścią przygód Arthura Pendragona i dzielnych rycerzy, to cisza została przełamana za pomocą dwóch pierwszych zdjęć z planu.

Pierwsze z nich prezentuje oczywiście Charliego Hunnama w roli Króla Artura, a drugie Jude’a Law w roli głównego złoczyńcy, Vortigerna. Wydaje się, że ta dwójka spędza sporo czasu próbując się nawzajem pozabijać. Wynika to z tego, że Vortigern zabił brata Artura, Uthera (w tej roli Eric Bana). Jak też możecie zauważyć, jest to inna wersja Artura, niż mieliśmy okazję zobaczyć w poprzednich filmach nawiązujących do tej legendy.

Jest nieco szorstki, ale to w zasadzie on przetrwał. To zdecydowanie mocniejsza szorstkość niż ludzie mogą sobie wyobrazić. – tłumaczy Hunnam. Pokrywa się to z wypowiedzią reżysera z poprzednich wywiadów:

Myślę, że pułapka często tkwiła w tym, że próbowano przedstawić Króla Artura jako słodkiego i miłego, miłego i słodkiego. Niestety, to nie jest interesujące do oglądania. Luke Skywalker był zawsze najmniej interesującą postacią w Gwiezdnych Wojnach, bo był miłym gościem. Mili goście są nudni.

Produkcja powstaje w oparciu o klasyczne dzieło Thomasa Mallory’ego „Le Morte d’Arthur”. Premiera filmu przewidziana jest na 24 marca 2017 roku.

king arthur 1

 

king arthur 2