Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Pierwsze zdjęcie z adaptacji Przenośnych drzwi

Jeffrey Walker stanął za kamerą „The Portable Door”, będącego ekranizacją powieści fantasy autorstwa Patricka Holta. Zobaczcie oficjalne zdjęcie promocyjne z filmu, którego gwiazdami są Sam Neill, Christoph Waltz i Miranda Otto.

Cykl „J.W. Wells & Co” autorstwa Patricka Holta składa się z trzech powieści: „Przenośne drzwi”, „Śniło ci się” oraz „Ziemia, powietrze, ogień i… budyń”. Poniżej prezentujemy oficjalny opis powieści „Przenośne drzwi”, która w Polsce ukazała się nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka w 2009 roku:

Start w nowej pracy jest zawsze stresujący, zwłaszcza, kiedy tak naprawdę jej nie chcesz. Gdy Paul Carpenter przychodzi do biura, od razu czuje się znudzony. Wkrótce jednak odkrywa, że zarząd, który będzie wypłacać mu pensje, jest w rzeczywistości przykrywką dla „lewej” organizacji o niezwykle osobliwym porządku dziennym. Paul widzi, że dookoła dziwnie się dzieje, a w sobie (o zgrozo!) odkrywa niepokojące pokłady czarodziejskich talentów. Nasz bohater odnosi wrażenie, że jego szefowie potrafią czytać w myślach, a przedmioty ot tak, po prostu pojawiają się i znikają. Znajduje też pozornie zwykłe drzwi biurowe…

W obsadzie filmu pt. „The Portable Door” w rolach głównych zobaczymy Patricka Gibsona („Tolkien”), Sama Neilla („Barany”), Christopha Waltza („Nie czas umierać”), Mirandę Otto („Chilling Adventures of Sabrina”), a obok nich na ekranie pojawią się Damon Herriman, Rachel House, Jessica De Gouw, Chris Pang, Lillie Wallace i Sophie Wilde.

„The Portable Door” jest obecnie kręcony na planie zdjęciowym w Australii. Reżyserią zajął się Jeffrey Walker („Owieczki boże”) na podstawie scenariusza opracowanego przez Leona Forda („Światło między oceanami”). Film powstaje na zlecenie The Jim Henson Company i Story Bridge Films. Premiera została wstępnie zaplanowana na 2022 rok.