Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Pierwszy materiał z planu Doctor Strange – wideo

 

Prace nad „Doctorem Strange” trwają, a dzięki uprzejmości Dutourdumonde Photography mamy okazję zobaczyć na nowy materiał wideo. Pojawia się tam nie tylko aktor Benedict Cumberbatch, ale również reżyser Scott Derrickson z tajemniczą figurką.

Za reżyserię widowiska odpowiada Scott Derrickson („Egzorcyzmy Emily Rose”, „Dzień, w którym zatrzymała się Ziemia”, „Sinister”). Scenariusz do filmu napisał Jon Spaihts wspólnie z Thomasem Deanem Donnellym i Joshuą Oppenheimerem, a premierę zapowiedziano na 4 listopada przyszłego roku. Jest to historia oparta na komiksach Marvela i dotyczy neurochirurga, doktora Stephena Strange, który po okropnym wypadku odkrywa ukryty świat magii i innych wymiarów.

W roli głównej zobaczymy Benedicta Cumberbatcha („Sherlock”, „Gra tajemnic”, „Zniewolony. 12 Years a Slave”). Chiwetel Ejiofor wcieli się w przeciwnika Strange’a, Barona Mordo, który podobnie jak główny bohater pobiera nauki u Przedwiecznego (w tej roli zobaczymy Tildę Swinton).

W głównej roli kobiecej zobaczymy Rachel McAdams. Również gwiazda „Hannibala”, czyli Mads Mikkelsen jest brany pod uwagę i podobno ma dostać rolę złoczyńcy w tym filmie, jednak póki co, pozostaje to tajemnicą.

Zdjęcia będą kręcone w Londynie na jesieni. Światowa premiera filmu „Doctor Strange” zaplanowana została na 26 października 2016 roku, a w polskich kinach film zobaczymy 4 listopada 2016 roku.

A poniżej prezentujemy Wam pierwszy materiał z planu filmowego w Nepalu.