Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Pierwszy spot serialu Preacher

„Preacher” to wspólny projekt Setha Rogena i Evana Goldberga, będący adaptacją komiksu „Kaznodzieja” autorstwa Gartha Ennisa i Steve’a Dillon’a. Serial powstaje dla stacji AMC.

Niedawno reżyser produkcji, Seth Rogen, zaprezentował w sieci pierwszy oficjalny plakat serialu „Kaznodzieja”. Teraz stacja AMC wypuściła pierwszy, mroczny i klimatyczny spot promocyjny produkcji. Natomiast pełny trailer „Preacher” pojawi się już jutro, podczas emisji nowego odcinka „The Walking Dead”.

Pierwszy sezon „Preacher” będzie się składał z 10 odcinków a jego emisja zaplanowana jest na połowę 2016 roku. Znane są też pierwsze szczegóły dotyczące obsady- głównego bohatera ma zagrać Dominic Cooper, jego byłą dziewczynę zagra Ruth Negga a Josephowi Gilgunowi przypadła rola irlandzkiego wampira.

Przypomnijmy, że komiks „Kaznodzieja”, wydawany w Polsce przez wydawnictwo Egmont, opowiada historię byłego kaznodziei i alkoholika Jessego Custera. Mężczyzna od dłuższego czasu stara się odnaleźć Boga, który uciekł z niebios i ukrywa się na Ziemi. Ze względu na swoją drastyczność jak i tematykę „Kaznodzieja” do dziś wzbudza spore kontrowersje. Mimo to jest uznawany za jeden z najlepszych komiksów ostatnich kilkunastu lat.