Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Pierwszy zwiastun A Monster Calls

 

Film powstanie na podstawie powieści „Siedem minut po północy” (ang. „A Monster Calls”) Patricka Nessa.

Powieść została napisana przez Nessa według pomysłu Siobhana Dowda, oprawą graficzną, zajął się Jim Kay, który stworzył niesamowite ilustracje. W Polsce książka ukazała się nakładem wydawnictwa Papierowy Księżyc. Poniżej możecie zapoznać się z jej oficjalnym opisem oraz okładką powieści:

„Odważna, pełna czarnego humoru, głęboko poruszająca opowieść o chłopcu, jego ciężko chorej matce i niezapowiedzianym, potwornym gościu.

Jest siedem minut po północy, gdy trzynastoletni Conor budzi się i odkrywa, że za oknem jego sypialni czai się potwór. Jednak to nie tego potwora Conor się spodziewał – sądził, że odwiedzi go raczej ten z dręczącego go koszmaru, powtarzającego się niemal każdej nocy od dnia, kiedy matka chłopca rozpoczęła leczenie.

Potwór z jego podwórka jest inny. Sędziwy. I dziki. I chce czegoś od Conora. Czegoś niebezpiecznego i przerażającego. Żąda prawdy.
Na podstawie ostatniego pomysłu wielokrotnie nagradzanej pisarki Siobhan Dowd – która zmarła na raka i nie mogła sama napisać tej historii – Patrick Ness stworzył mroczną, przejmującą powieść o nieszczęściu i stracie, a także o potworach: tych realnych i tych wyobrażonych.”

 siedem minut po północy

Reżyserią filmu „A Monster Calls” zajmie się Juan Antonio Bayona („Sierociniec”, „Niemożliwe”), a scenariusz adaptacji przygotował sam Patrick Ness.

W obsadzie zobaczymy Sigourney Weaver (w roli babci głównego bohatera), Felicity Jones (matka chłopca), Liama Neesona (jako tytułowego potwora), Jennifer Lim (Panna Kwan), Lily-Rose Aslandogdu (Lily) oraz Fridę Palsson (Mama Lily). Lewis MacDougal („Piotruś. Wyprawa do Nibylandii „) zagra głównego bohatera – nastoletniego Connora.

Poniżej zaś prezentujemy Wam pierwszy zwiastun filmu, którego premierę zaplanowano na 14 października 2016 roku.