Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Pierwszy zwiastun Czerwonej jaskółki

 

20th Century Fox zaprezentowało w sieci oficjalny zwiastun ekranizacji bestsellerowej książki byłego agenta CIA Jasona Matthewsa, „Czerwona jaskółka” („Red Sparrow”).

Oficjalny opis produkcji:

Ekranizacja bestsellerowej książki byłego agenta CIA Jasona Matthewsa. Dominika Egorova (Jennifer Lawrence) zmuszona zostaje do przyjęcia roli „jaskółki”, specjalnie szkolonej uwodzicielki na usługach rosyjskich służb specjalnych. Uczy się używać swego ciała jako broni i robi wszystko, by nie utracić własnego „ja” w trakcie szkolenia, które zaprzecza godności człowieka. Udaje jej się stawić czoło niesprawiedliwemu systemowi i staje się bezcennym nabytkiem dla swych przełożonych. Jej pierwszym celem okazuje się Nate Nash (Joel Edgerton), agent CIA, który prowadzi ściśle tajną infiltrację rosyjskiego wywiadu. Dwoje młodych agentów wpada w pułapkę namiętności i kłamstw, która zagraża ich przyszłości, międzynarodowym sojuszom i bezpieczeństwu obu mocarstw.

Reżyserią zajął się Francis Lawrence na podstawie scenariusza przygotowanego przez Justina Haythe’a, a w obsadzie pojawią się m.in.: Jennifer Lawrence, Joel Edgerton, Jeremy Irons, Charlotte Rampling, Matthias Schoenaerts, Ciarán Hinds, Mary-Louise Parker i Joely Richardson.

Światowa premiera 28 lutego, a w polskich kinach film zadebiutuje 2 marca.

jaskółka p1