Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Pikachu na nieziemskim plakacie!

W Sieci pojawił się dość oryginalny plakat nadchodzącego widowiska “Pokémon: Detektyw Pikachu”, stworzony przez Orlando Arocena.

W filmie głosu tytułowemu Pikachu użyczy Ryan Reynolds, na ekranie zaś pokażą się Justice Smith (Tim Goodman), Kathryn Newton (Lucy), Ken Watanabe (Detective Hideo Yoshida), Suki Waterhouse (Pani Norman), Omar Chaparro (Sebastian Karan), Chris Geere (Roger Clifford), Paul Kitson (Harry Goodman), Karan Soni (Jack), Rita Ora (dr Ann Laurent) czy Bill Nighy (Howard Clifford).

Za reżyserię obrazu odpowiada Rob Letterman, muzykę zaś opracował zajął się Henry Jackman.

Polska premiera zaplanowana została na 31 maja.

Cała historia rozpoczyna się w momencie, kiedy niezrównany prywatny detektyw Harry Goodman znika w niewyjaśnionych okolicznościach, a jego 21-letni syn Tim próbuje ustalić, co się wydarzyło. W śledztwie pomaga mu były partner Harry’ego – detektyw Pikachu. Jest to przezabawny, dowcipny i uroczy Pokémon, który potrafi wprawić w osłupienie nawet samego siebie. Tim i Pikachu, którzy odkrywają, że są w stanie się ze sobą porozumiewać, łączą siły, aby rozwikłać tajemniczą zagadkę. Dzięki temu przeżywają trzymającą w napięciu przygodę. Wspólnie poszukują poszlak, przemierzając rozświetlone neonami ulice Ryme City. To rozległa, nowoczesna metropolia, w której ludzie i Pokémony żyją tuż obok siebie w hiperrealistycznym świecie. Spotykają na swojej drodze różne Pokémony i odkrywają wstrząsający spisek, który może położyć kres tej harmonijnej koegzystencji i zagrozić całemu światu Pokémonów.