Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Pinokia wyreżyseruje Robert Zemckis

Disney podpisał kontrakt z Robertem Zemckisem. Twórca „Forresta Gumpa” i „Powrotu do przyszłości”wyreżyseruje dla studia Myszki Miki widowisko „Pinocchio”.

Pierwsze wieści o tym, że Robert Zemeckis negocjuje z Disneyem stanowisko reżysera „Pinokia” pojawiły się w październiku 2019 roku. Teraz otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie zawarcia umowy między filmowcem a wytwórnią.

„Pinocchio” będzie kolejną aktorską odsłoną klasycznej animacji Disneya. Zemeckis oprócz reżyserii będzie również współodpowiedzialny za scenariusz filmu. Skrypt przygotował wspólnie z Chrisem Weitzem. Planowo zdjęcia na planie filmu powinny ruszyć przed końcem 2020 roku. Data premiery pozostaje nieznana.

Oficjalny opis animacji „Pinokio” z 1940 roku:

„Pinokio” – legendarne arcydzieło Walta Disneya, które uczy, że zawsze trzeba wierzyć w swoje marzenia – powraca po całkowitej renowacji i lśni piękniej niż kiedykolwiek! Zobacz, jak po raz pierwszy bogata i szczegółowa animacja, niezapomniana, nagrodzona muzyka i wzruszająca przygoda powracają do życia, wzbogacone wyjątkowymi dodatkami specjalnymi, które przeniosą cię do fantastycznego świata Pinokia!
Dołącz do ulubionej zabawki Geppetta i gadającego świerszcza w pełnej przygód podróży, która wystawi odwagę, lojalność i szczerość Pinokia na próbę – sprawdzając, czy posiada on cnoty godne prawdziwego chłopca. Jedyny i niepowtarzalny Pinokio będzie żył wiecznie w sercach tych, którzy potrafią marzyć, spoglądając w gwiazdy!