Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Piraci z Karaibów 6 miękkim rebootem cyklu?

Niewykluczone, że w 6. części franczyzy jednak powróci Jack Sparrow (Johnny Depp), ale już nie jako główny bohater. Nowe szczegóły zdradził producent obrazu, Jerry Bruckheimer.

Disney ma zamiar w 6. części opowiedzieć zupełnie nową historię, niezwiązaną z poprzednimi filmami. Jej tworzeniem zajęli się Craig Mazin (scenarzysta „Czarnobyla”) oraz Ted Elliott (jeden z głównych scenarzystów franczyzy).

W ostatniej rozmowie z serwisem collider.com Bruckheimer zdradził, że twórcy zastanawiają się nad przyszłością Jacka Sparrowa w uniwersum „Piratów z Karaibów”. Istnieje możliwość, że kapitan Sparrow (grany przez Johnny’ego Deppa) może gościnnie pojawić się w filmie – jako postać drugoplanowa lub z tzw. cameo. Podobne rozwiązanie twórcy „Piratów z Karaibów” zastosowali już w przypadku wątku Willa Turnera, granego przez Orlando Blooma.

Zapytany o możliwość powrotu Deppa, Bruckheimer ostrożnie zapowiedział:

– W wersji, nad którą obecnie pracujemy, nie jest pewne jaka będzie rola Johnny’ego Deppa. Zobaczymy.

Te słowa dają nadzieję, że jeszcze zobaczymy Sparrowa na wielkim ekranie, ale z pewnością nie jako głównego bohatera. Ta rola przypadnie zupełnie nowej postaci – rudowłosej piratce Redd. To ona będzie osią fabuły „Piratów z Karaibów 6”. Kto ją zagra? Ostatnio w tym kontekście nieoficjalnie przewijało się nazwisko Karen Gillan („Doctor Who”, „Strażnicy Galaktyki”, Jumanji”).

Karen Gillan