Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Plakaty z Króla Lwa

Wytwórnia Disney opublikowała plakaty, na których przedstawione zostały zwierzęce postacie ze zbliżającego się widowiska „Król Lew”.

Na poniższych plakatach znajdują się Simba, Nala, Timon, Pumba, Rafiki, Mufasa, Scar, Zazu, Sarabi, a także młodsza wersja Simby i Nali. Same plakaty oprócz wizerunku zwierzęcych postaci pokazują coś jeszcze, mianowicie to, do jakiego poziomu doszła animacja i jak realistycznie mogą dziś wyglądać wygenerowani cyfrowo bohaterowie.

Zwiastun filmu:

Porównanie obrazu z 1994 i 2019 roku:


Źródło: comicbook.com

Reżyserią obrazu zajął się Jon Favreau, który w podobnym stylu zreinterpretował „Księgę Dżungli” (2016). Za scenariusz zaś odpowiada Jeff Nathanson („Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara”), a muzykę skomponował Hans Zimmer („Gladiator”).

Swych głosów użyczą m.in.: James Earl Jones, Donald Glover, Beyoncé Knowles, Chiwetel Ejiofor, Billy Eichner, Seth Rogen, John Oliver, John Kani i Alfre Woodard.

O filmie:

Simba jest młodym, prawowitym następcą tronu po swoim ojcu – królu Mufasie. Jednak nie wszyscy mieszkańcy królestwa cieszą się z jego narodzin. Następcą Mufasy był bowiem dotąd jego brat – Skaza, który nie zamierza tak łatwo oddać władzy. Knując spisek i posuwając się do zdrady, doprowadza do tragedii, w wyniku której to jemu przypada w udziale tron. Simba zostaje wygnany, ale pozostając wierny naukom swojego ojca, Mufasy, bierze sobie do serca swoje królewskie przeznaczenie. Z pomocą dwójki nowopoznanych przyjaciół zamierza odzyskać należne dziedzictwo. Wcześniej musi jednak odszukać swoją drogę ku dorosłości.