Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Plastic Man z nową scenarzystką i żeńską rolą główną?

Powraca temat realizacji filmu o Plastic-Manie z DC Comics. Fabułę projektu rozpisze na nowo Cat Vasko (“Queen of the Air”).

W mediach dzięki The Hollywood Reporter pojawiły się doniesienia, że rozciągliwy bohater z DC może zawitać na wielki ekran. Jednakże możliwe, że to nie Plastic-Man będzie głównym bohaterem, a zastąpi go Plastic-Woman. Projekt powstaje na zlecenie Warner Bros., a w scenariuszu autorstwa Vasko tytułowy bohater będzie najprawdopodobniej kobietą.

Postać Plastic Mana zadebiutowała w 1941 roku w Quality Comics. W latach 50-tych wydawnictwo zostało przez DC. Bohater jest znany także jako Patrick “Eel” O’Brian. Zaczynał jako drobny przestępca, członek gangu. Podczas jednej z akcji, nieudanego włamania do zakładów chemicznych, został postrzelony i oblany niezidentyfikowaną substancją chemiczną. Dzięki niej przeżył i otrzymał zdolności rozciągania i przekształcania swojego ciała. Postanowił wykorzystać je do czynienia dobra i tak zaczęła się jego kariera superbohatera.

Plastic Man gościł już wcześniej na ekranach. W latach 1979-1981 doczekał się własnego serialu animowanego pt. “The Plastic Man Comedy/Adventure Show”.