Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Platige Image dołącza do walki z rakiem!

 

W kampanii społecznej przeciwko rakowi swój udział wzięło studio Platige Image. Swoją premierę miała wczoraj produkcja przygotowana dla fundacji Alivia i Saatchi & Saatchi Poland.

Reżyserią krótkiego spotu dla Fundacji Onkologicznej Alivia zajął się Karol Kołodziński, a poniżej oficjalny opis filmu „Wojna z rakiem” i oczywiście – sam materiał filmowy.

„Wojna z rakiem jest nieunikniona – większość z nas będzie musiała stanąć w niej na froncie, walcząc o siebie lub swoich bliskich. Chcąc o tym przypomnieć przedstawiamy kolejną odsłonę kampanii, bazującą na idei, że pieniądze są amunicją, której chorzy potrzebują, aby każdego dnia walczyć o swoje życie.

Bohaterka spotu walczy, bo dostaje wsparcie z zewnątrz. Chcemy uświadomić widzom, jak bardzo ważna na tej wojnie jest siła, odwaga i solidarność. Filmu stylizowany jest na grę komputerową, aby stworzyć symboliczny świat wnętrza organizmu, w którym rak jest intruzem. Pieniądze zamieniane są na amunicję, której każdy pacjent onkologiczny potrzebuje, aby mieć dostęp do innowacyjnych, nierefundowanych przez NFZ leków i nowych terapii. Ich koszty mogą sięgać nawet 50 tys. złotych miesięcznie, dlatego tak ważne jest solidarne wsparcie finansowe pacjentów. Można je okazać m.in. przekazując swój 1% dla Fundacji Alivia.”

Jeżeli chcecie wesprzeć działania Alivia – Fundacji Onkologicznej Osób Młodych wystarczy wpisać w swoim rozliczeniu PIT numer KRS Alivii: 0000358654 lub skorzystać z programu do PIT na stronie fundacji.