Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Początek prac na planie Prometeusza 2 w styczniu 2016 – kiedy premiera?

Z doniesień Total Film wynika, że Ridley Scott rusza ze zdjęciami do kontynuacji „Prometeusza” w styczniu przyszłego roku.

Najnowsza produkcja Scotta, film „Marsjanin” będzie mieć premierę niemal 2 miesiące wcześniej niż pierwotnie zakładano. Zaraz po tym, reżyser zajmie się pracą na planie widowiska „Prometeusz 2”. Kiedy więc możemy spodziewać się premiery?

Z wiadomości zamieszczonych w ostatnim numerze „Total Film” i plotek krążących po sieci wynika, że obraz miałby trafić do kin już 4 marca 2016 roku.

Jednakże ze względu na fakt, iż nie rozpoczęto jeszcze kręcenia zdjęć do sequela „Prometeusza” informacje te są mało prawdopodobne. Reszta zachodnich mediów spekuluje o bardziej prawdopodobnym terminie w 2017 roku.

Z oficjalnych wiadomości wiemy na pewno, że „Prometeusz 2” nie będzie się wiązać w jakikolwiek sposób z produkcją „Obcy 5” w reżyserii Neilla Blomkampa. Ten z kolei lubi podsycać emocje i budzi kolejne burze spekulacji wśród fanów. Nad całością czuwa jednak Ridley Scott i gwarantuje, że wątki obydwu produkcji nie będą się pokrywać.

Scenariusz widowiska „Prometeusz 2” napisali Jack Paglen i Michael Green. W produkcji ponownie zobaczymy Noomi Rapace i Michaela Fassbendera.