Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Początek zdjęć do Fałdki Czasu – poznaliśmy pełną obsadę

Produkcja disneyowskiej “Fałdki Czasu” właśnie się rozpoczyna. Studio przedstawiło aktorów, którzy wcielą się w bohaterów adaptacji powieści Madeleine L’Engle’s.

W obsadzie znaleźli się: Oprah Winfrey jako Pani Which, Reese Witherspoon jako Pani Whatsit, Mindy Kaling jako Pani Who, Chris Pine jako Pan Murry, Gugu Mbatha-Raw jako Pani Murry, Zach Galifianakis jako The Happy Medium, André Holland jako dyrektor Jenkins, Levi Miller jako Calvin i Deric McCabe jako Charles Wallace. W obsadzie pojawili się także Bellamy Young, Rowan Blanchard i Will McCormack.

Reżyser, Ava DuVernay, wypowiedziała się w oświadczeniu:

– Od samego początku ten materiał lśnił od możliwości, pasji i mocy, którą mogą zaoferować tylko dobre historie. I taką właśnie jest książka Madeline L’Engle. Świetna, zakręcona opowieść o niedoskonałej dziewczynie, która wyrusza w niezwykłą podróż. W imieniu wszystkich filmowców i artystów w naszej “fałdkowej” rodzinie, mogę powiedzieć jesteśmy naprawdę podekscytowani i wdzięczni za możliwość tworzenia tego filmu razem.

fałdka czasu rezyser

 

fałdka czasu obsada

Poniżej możecie przeczytać opis noweli Madeleine L’Engle’s, która poniekąd jest elementem pięcioczęściowej serii:

Była to ciemna, burzowa noc. Meg Murry, jej młodszy brat Charles Wallace i ich matka zeszli do kuchni na nocną przekąskę, kiedy nagle zaskoczył ich nieznajomy przybysz.
“Dzikie noce to moja chluba.” – powiedział przybysz. – “Wpadłem na zły prąd i zboczyłem z drogi. Pozwólcie mi usiąść na moment, zanim nie wyruszę dalej. Tak na marginesie, istnieje coś takiego jak hipersześcian.”
Hipersześcian to fałdka czasu. Książka opowiada o Meg, Charlesie i Calvinie O’Keefe, którzy poszukują ojca Meg, zaginionego podczas pracy nad rządowym problemem hipersześcianu.