Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Podróż na Zachód za 300 mln dolarów!

Ogłoszono dzisiaj w Pekinie, że powstaje trylogia fantasy o budżecie 300 milionów dolarów, która jest oparta na klasycznej chińskiej powieści pt. Podróż na Zachód. Jest ona uznawana za jedną z czterech wielkich, klasycznych powieści chińskiej literatury. Neil Gaiman (Gwiezdny Pył, Koralina) napisze scenariusz. James Cameron będzie konsultantem przy scenariuszu i będzie odpowiedzialny za technologiczną część filmu, w tym efekty 3D.

Prowadzone są rozmowy, aby Guillermo del Toro wyreżyserował jedną z części. Jako że projekt Del Toro pt. At the Mountains of Madness rozpadł się, a sam reżyser zajmuje się teraz filmem o potworach, Pacific Rim, to raczej nie będzie trudno go pozyskać. Ponadto – Gaiman jest bliskim przyjacielem Del Toro, który ostatnio współpracował z Cameronem.

Akcja skupia się na Królu Małp, który uzbrojony w magiczną laskę wyrusza na wyprawę z mnichem, duchami świni i ryby do Indii, aby odzyskać pradawne zwoje Buddy. Oczywiście, jako że to jest chińskie fantasy, jest dużo epickiej akcji.

Zdjęcia będą kręcone w Chinach po angielsku. Jeśli chodzi o ekipę pracującą – mamy mieć spotkanie najlepszych fachowców ze Wschodu i Zachodu.

zródło fdb.pl