Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Podsumowanie Box Office w Stanach Zjednoczonych

W porównaniu do zeszłego weekendu, ten był o wiele spokojniejszy w branży kinowej. Amerykanie nie wybierali się do kin zbyt chętnie, a jeśli już to wybierali „Vaianę: Skarb ocenau”, co poskutkowało ogólnymi wpływami w wysokości ok. 96 mln dolarów.

Pierwszy weekend grudnia przyniósł spadek wpływów w Box Office o niemal 50%. „Vaiana” zarobiła 28,4 mln dolarów, przekraczając magiczny próg 100 milionów dolarów. Została tym samym 24 tegoroczną premierą, której udało się osiągnąć taki wynik. Wśród produkcji, które również zanotowały dość duży, bo ok. 40% spadek widzów, znalazły się „Nowy początek”, który powrócił na 3 miejsce zestawienia oraz „Przełęcz ocalonych” (7 miejsce). Weekendowy Box Office w Stanach wygląda następująco:

top 10 weekend

Natomiast tak prezentuje się pierwsza 20-stka najbardziej dochodowych premier 2016 roku:

top 20 2016

Okazuje się tym samym, że Disney pobił zeszłoroczny rekord wpływów z kin amerykańskich, należący do tej pory do studia Universal. W tym roku Disney zarobił już 2 491,4 mln dolarów, a przed nami jeszcze premiera „Rogue One: A Star Wars Story”. Zeszły rok Universal zamknął z kwotą 2,45 mld dolarów.

Źródło: boxofficemojo.com