Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Pogłoski o filmowej trylogii Harry Potter i Przeklęte Dziecko

W lipcu tego roku Warner Bros. Picutres objęło znakiem towarowym projekt „Harry Potter i Przeklęte Dziecko”. Nie ma się co dziwić, biorąc pod uwagę, że byli odpowiedzialni za każdy z poprzednich filmów o młodym czarodzieju, podobnie jak do zbliżającego się spin-offa serii, „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”. Nie mieli oni jednak nic wspólnego ze sztuką teatralną o tym samym tytule, a zapewne wszyscy doskonale wiedzą, że pojawiła się także książka, stanowiąca w pewnym sensie 8 tom sagi.

Teraz chodzą plotki, że Warner Bros. Pictures ma zamiar stworzyć na podstawie tej historii trylogię filmową, która najwcześniej miałaby się pojawić w 2020 roku. Dodatkowo chcą przywrócić do roli Harry’ego Daniela Radcliffe’a, chociaż aktor nie raz wspominał, że zakończył swoją historię z tą postacią.

Takie informacje pochodzą z The New York Daily News, którzy jednak są znani z ogromnego plotkowania. Ich źródło wypowiada się na temat tego projektu następująco:

Warner potajemnie pracują nad zdobyciem praw filmowych i stworzeniem scenariusza, a oczywiście w ich głowach tylko jeden człowiek może być Harry’m. Mimo że on jasno określił swoje stanowisko i nie jest zainteresowany powrócić do tej roli w najbliższym czasie.

Skoro jednak jest ten znak towarowy, to to chyba nie sekret? Jednak jakiś czas temu nawet sama Rowling powiedziała, że nie będzie filmu. Aktor został ponownie zapytany niedawno o chęć powrotu do roli i odpowiedział tak:

To zależy od scenariusza. Okoliczności musiałyby być super nadzwyczajne. Ale jestem pewien, że Harrison Ford powiedział to samo o Hanie Solo i zobaczcie co się stało! Na chwilę obecną mówię „nie”.

Jednak produkcja zapewne zaczęłaby się dopiero za jakieś dwa lata, a do tego czasu Radcliffe może jeszcze zmienić zdanie. Podobno studio rozważa również możliwość skupienia się bardziej na przygodach syna Harry’ego. Nadal są to jednak niepotwierdzone oficjalnie plotki.