Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Pogromcy duchów powrócą w nowym filmie – jest pierwsza zapowiedź!

Who do you gonna call? Ghostbusters! W mediach pojawiły się informacje o nowym projekcie z cyklu “Pogromcy duchów”. Film miałby zadebiutować na wielkim ekranie już w przyszłym roku! AKTUALIZACJA: pojawił się już pierwszy teaser produkcji!

Wiadomościami ze światem podzielił się serwis Entertainment Weekly, który utrzymuje, że za kamerą projektu stanie Jason Reitman. Reżyser planuje nawiązać do kultowego filmu z 1984 roku, którą stworzył jego ojciec, Ivan Reitman:

 

Od zawsze myślałem o sobie, jako o pierwszym fanie “Pogromców duchów”. Miałem wtedy 6 lat i byłem na planie zdjęciowym tej produkcji. Chcę nakręcić film dla wszystkich pozostałych fanów “Pogromców…”.

-zapowiada Jason Reitman.

Produkcja ma otworzyć zupełnie nowy rozdział w historii cyklu:

 

To żaden reboot czy remake. Co stało się w latach 80-tych, zostaje w latach 80-tych. Ten film rozgrywać się będzie we współczesności.

-dodaje filmowiec.

Jason Reitman w tajemnicy nad scenariuszem filmu, ale dopiero teraz wyszły na jaw pierwsze informacje o projekcie, nad którym pracował z Gilem Kenanem. Jak na razie szczegóły fabularne projektu pozostają nieznane, ale wiemy, że tytułowa drużyna będzie się składać z czworga nastoletnich bohaterów – dwóch kobiet i mężczyzn.

Wstępnie nowy film ma pojawić się w kinach w 2020 roku, a produkcja ma rozpocząć się w przeciągu najbliższych miesięcy.