Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Pokaźny budżet disnejowskiej Mulan

Wytwórnia Disney nie poskąpi twórcom aktorskiej odsłony „Mulan” pieniędzy. Jak donoszą źródła Pursue News budżet produkcji ma przekroczyć 290 milionów dolarów.

Prace na planie filmowym w Nowej Zelandii mają ruszyć za dwa miesiące. Wytwórnia nie przewiduje opóźnień w produkcji, stąd też tak pokaźny budżet. Reżyser Niki Caro („Azyl”) będzie pierwszą kobietą, która będzie mieć do dyspozycji tak duży budżet i zarazem czwartą kobietą-reżyser, która stanie za kamerą produkcji przekraczającej 100 mln. Scenografię widowiska ma stworzyć ekipa odpowiedzialna za „Thor: Ragnarok”, a jej zadaniem jest stworzenie najbardziej imponującej oprawy, przebijającej wszystkie dotychczasowe produkcje Disneya.

Scenariusz filmu napisali Lauren Hynek, Rick Jaffa, Elizabeth Martin i Amanda Silver. W roli głównej w widowisku zobaczymy Liu Yifei, Xana Tang zagra siostrę Mulan, Jet Li wcieli się w imperatora Chin, a Gong Li zagra głównego złoczyńcę, potężną wiedźmę. Premierę „Mulan” zaplanowano na 27 marca 2020 roku.