Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Polka jako Ciri? To możliwe!

 

Jeszcze nie ucichły kontrowersje dotyczące warunków castingów do roli Ciri w realizowanym przez Netflix serialu „Wiedźmin”, a teraz pojawiły się kolejne elektryzujące wieści. Podobno jedna z polskich młodych aktorek dostała zaproszenie na przesłuchanie!

Kolor skóry jednej z głównych bohaterek serialowej adaptacji sagi Andrzeja Sapkowskiego budzi skrajne emocje wśród fanów z całego świata. Ostatnio ogłoszenie castingowe do roli Ciri, które pojawiło się w kategorii aktorek z grupy BAME, czyli “black, Asian, minor ethnicity”, wywołało burzę negatywnych komentarzy. Z najnowszych nieoficjalnych informacji, jakie pojawiły się w mediach wynika, że twórcy nie szukają już do roli Ciri wyłącznie przedstawicielek mniejszości etnicznej.

Na Reddicie w wątku dotyczącym serialu pojawiły się wpisy dotyczące udziału polskiej nastolatki w przesłuchaniu do roli! Choć same wpisy dotyczące tego tematu zniknęły już z forum, to część screenów z rozmów wciąż jest dostępna w sieci. Główna zainteresowana miała również pokazać fragmenty skryptu z przesłuchań.

Co Wy na to? Polski akcent w serialu Netflixa i to jedna z głównych ról – my jesteśmy na tak! Jednak trzymamy kciuki, by do roli Ciri wybrano aktorkę, która najlepiej pasuje do koncepcji przyjętej przez twórców serialu.