Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Portal od J.J. Abramsa jednak powstanie?

Zaskakujące informacje przynosi widzom serwis IGN, który przeprowadził ostatnio wywiad z J.J. Abramsem. Filmowiec potwierdził, że studio Warner Bros. nadal rozwija projekt ekranizacji gry „Portal”.

Choć od ogłoszenia planów ekranizacji serii gier „Portal” minęło już 8 lat i w ostatnim czasie nie pojawiały się żadne nowe informacje, to projekt nie umarł! ! J.J. Abrams w rozmowie z IGN potwierdził, że Warner Bros. nadal chce zrobić ten film:

– Scenariusz filmu „Portal” jest w chwili obecnej w trakcie opracowywania u Warner Bros. Jesteśmy niezwykle podekscytowani zawartym w nim pomysłem i podejściem. Wydaje mi się, że wszystko wraca na właściwe tory. Na przyszły tydzień mamy zaplanowane spotkanie z Valve i cały czas aktywnie rozwijamy projekt. Mam nadzieję, że oficjalne ogłoszenie kinowego „Portala” nastąpi całkiem niedługo.

– zapowiada J.J. Abrams.

Gra “Portal” ujrzała światło dzienne w 2007 roku i została osadzona w tym samym uniwersum co “Half-Life”. W grze tester imieniem Chell musi prześwietlić laboratorium konkurencyjnej firmy, a pomaga mu w tym urządzenie otwierające portale w przestrzeni. Gra doczekała się sequela w 2011. Liczymy, że tym razem uda się szybciej zrealizować pomysł filmowców i zobaczymy ekranizację „Portala” szybciej niż za kolejne 8 lat.