Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Potwierdzono prace nad ekranizacją Co nas nie zabije

Niedawno pojawiła się informacja, że Sony Pictures w końcu rusza z sequelem do filmu „Dziewczyna z tatuażem”, zatytułowanym „Co nas nie zabije” („The Girl In the Spider’s Web”). Na pokładzie zabrakło jednak reżysera Davida Finchera oraz aktorów takich jak Daniel Craig i Rooney Mara. Obecnie reżyserem został Fede Alvarez („Don’t Breathe”).

Filmowiec oficjalnie potwierdził, że będzie to jego następny projekt. Studio zdecydowało się porzucić dwie powieści Larssona, które wraz z pierwszą częścią stanowią uwielbianą przez fanów trylogię i przeszli od razu do książki nawiązującej do tej serii, którą napisał David Lagercrantz. Podobno scenariusz napisał Steven Knight.

Nie potwierdzono jednak, kiedy produkcja oficjalnie się rozpocznie, Sony nie podało żadnej potencjalnej daty premiery.

Oto oficjalny opis książki:

Mikael Blomkvist przechodzi kryzys i rozważa porzucenie zawodu dziennikarza śledczego. LisbethSalander podejmuje duże ryzyko i bierze udział w zorganizowanym ataku hakerów. Ich drogi krzyżują się, kiedy profesor Balder, ekspert w dziedzinie badań nad sztuczną inteligencją, prosi Mikaela o pomoc. Profesor posiada szokujące informacje na temat działalności amerykańskich służb specjalnych. Mikael zaczyna pracę nad sensacyjnym artykułem, który może uratować jego karierę.