Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Poważna zmiana w Dragon Ball Z

Wprowadzono nową nazwę ostatniej formy Super Saiyanina.

W mandze autorstwa Akiry Toriyamy „Dragon Ball Z” zdecydowano się na zmianę nazwy formy, którą mogliśmy zobaczyć w filmie „Dragon Ball Z: Resurrection of F”.

W obrazie tym została przedstawiona nowa forma, którą mogą osiągnąć bohaterowie, by stać się jeszcze potężniejszymi i zwiększyć swoją moc. Jednym z jej znaków rozpoznawczych są niebieskie włosy. Nazwa „Super Saiyan God Super Saiyan” nie przypadła jednak do gustu fanom „Dragon Ball Z”, którzy skrytykowali jej przesadną długość.

Jak się okazuje również bohaterom ta nazwa się nie podoba. W najnowszym tomie mangi, w trakcie rozmowy Goku i Vegeta podejmują ten temat. A Goku próbując poprawnie wymówić pełną nazwę te formy ugryzł się w język, więc zasugerował zmianę określenia. Jednak twórcą nowej nazwy Super Saiyan Blue – został Whis, kompan Lorda Beerusa, którego fani znają z wielu filmów i serialu „Dragon Ball Super”.

Możemy się spodziewać, że niebawem termin Super Saiyan Blue zostanie również oficjalnie wprowadzony do serialu „Dragon Ball Super”.