Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Powiązania uniwersum filmowego z serialami Marvela

Mieliśmy już okazję zobaczyć w serialach telewizyjnych odniesienia do wydarzeń, jakie rozgrywają się w filmach MCU, ale czy ktoś z Was kojarzy sytuację odwrotną?

Oczywiście w „Agentach T.A.R.C.Z.Y.” i „Daredevilu” dzieje się naprawdę dużo, a w kolejnych sezonach zobaczymy zapewne jeszcze więcej. Dodatkowo dochodzi do tego jeszcze seria o Jessice Jones, która zadebiutuje na Netflixie w listopadzie. Jednak czy możemy się spodziewać w nich odniesień do filmów Marvela?

Na ten temat wypowiedział się Kevin Feige, dyrektor Marvel Studios:

„Myślę, że w pewnym momencie taka sytuacja będzie nieunikniona, w miarę jak my będziemy tworzyć kolejne filmy, a oni seriale. Dla twórców seriali będzie to nawet łatwiejsze. Są bardziej zwinni, elastyczni i znacznie szybciej wychodzi im produkcja niż nam. Co stanowi jeden z głównych powodów, dla których widzicie reperkusje Zimowego Żołnierza i Czasu Ultrona. Idąc dalej i rozpoczynając kolejne seriale z tak wspaniałymi aktorami jakich mają – zwłaszcza w przypadku Daredevila – to może nastąpić. Duży wpływ ma na to fakt, że w tym czasie, gdy my zaczniemy robić film, oni będą już w połowie sezonu. Zanim film wyjdzie, oni będą już kończyć z drugim sezonem i rozpoczynać prace nad trzecim. Zgranie czasowe w przypadku produkcji filmowych i serialowych jednego uniwersum, nie zawsze jest takie łatwe.”

Ciężko się nie zgodzić z tą wypowiedzią, ale osobiście uważamy, że „Daredevil” zasługuje na zyskanie szerokiego grona odbiorców. Zgadzacie się?