Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Powrót do przyszłości po raz czwarty? Ameryka jest na tak!

Jeśli irytuje Was trwająca w Hollywood moda na odświeżone wersje dawnych hitów, zamiast na tworzenie nowych i oryginalnych treści, to ta wiadomość również Was nie pocieszy. Serwis The Hollywood Reporter zlecił przeprowadzenie badania upodobań filmowych Amerykanów i wynika z niego, że ponad 50% obywateli USA chce widzieć w kinach właśnie odświeżone klasyki…

Najwięcej amerykańskich respondentów chciałoby zobaczyć 4. część „Powrotu do przyszłości”. Chęć obejrzenia tego filmu wyraziło aż 71% badanych! „Toy Story 4”, które w przyszłym roku wejdzie do kin, budziło zainteresowanie 69%, a odległy w realizacji “Indiana Jones 5” interesował 68% badanych.

Lojalnych fanów wciąż ma kinowa seria „Jurassic Park”. – następną część chętnie obejrzy 67% respondentów. Tutaj aż 71% badanych wyraziło chęć obejrzenia nowej części serii, bo podobają im się wcześniejsza, a 63% wskazało, że woleliby pójść do kina na nową wersję, jeżeli w obsadzie pojawiliby się aktorzy z oryginału.

Innym pytaniem, jakie THR zadał w swoim badaniu była kwestia czarnoskórego Jamesa Bonda. 52% badanych odpowiedziało, że nie ma nic przeciwko, ale gdy spytano czy Agenta 007 mógłby zagrać Idris Elba, to odpowiedzi twierdzącej udzieliło aż 63% badanych!

Natomiast tylko 39% nie miałoby nic przeciwko latynoskiemu Bondowi, a 37% – azjatyckiemu. Ten sam procent badanych zaakceptowałoby Bonda-kobietę, a jedynie 28% chciałoby zobaczyć nieheteroseksualnego Bonda.

Kto jest ulubionym Jamesem Bondem Ameryki? Po 82% głosów zdobyli Pierce Brosnan i Sean Connery.