Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Powrót znanego bohatera w Blade Runner 2049

Okazuje się, że mistrz orgiami, Edward James Olmos, powróci w kontynuacji „Łowcy androidów”. Aktor przez wiele miesięcy zwodził fanów, pytających go o udział w filmie „Blade Runner 2049”, jednak tym razem oficjalnie potwierdził, że powróci do roli Gaffa, policyjnego mistrza origami.

Olmos w jednym z wywiadów tak tłumaczył swoje postępowanie:

Jednym z warunków podpisanego przeze mnie kontraktu była klauzula zakazującą ujawniania informacji. Nie mogłem więc zdradzić, że wystąpię w filmie. Teraz po raz pierwszy mogę oficjalnie powiedzieć: Tak, powrócę jako Gaff w „Blade Runner 2049”. – podkreślił aktor.

Dodatkowo Olmos zapowiedział, że w sequelu „Łowcy androidów” pojawi się w tylko jednej, ale bardzo wymownej scenie. W sequelu postać, w którą wciela się Ryan Gosling poszukuje dawnego łowcy, Ricka Deckarda (Harrison Ford), który był zaginiony przez ostatnich 30 lat.

W pozostałych rolach wystąpią Ana de Armas, Sylvia Hoeks, Robin Wright, Mackenzie Davis, Carla Juri, Lennie James, Dave Bautista oraz Jared Leto. Produkcja w reżyserii Denisa Villeneuve trafi do kin 6 października.