Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Powstaną 4 nowe części Avatara!

James Cameron oficjalnie ogłosił, że ma w planach nakręcić nie 2, ale aż 4 kontynuacje swojego hitu „Avatar”. Pierwsza z nich ma trafić do kin już za 2 lata. Z tej okazji zostało zaprezentowane również logo produkcji.

Cameron przyznał, że w ostatnim czasie poszerzył swoją koncepcję kontynuacji historii, gdyż początkowo w planach miał 2 kolejne filmy z serii. Jednakże po spotkaniu ze scenarzystami i twórcami zaangażowanymi w swój projekt stwierdził, że materiał jest zbyt obszerny, by zamknąć go w 2 filmach. Dlatego też zdecydował, że powstaną 4 sequele. W jeednym z wywiadów Cameron podkreślił:

Obecnie moje wyobrażenia przekraczają pierwszy film. Podjęliśmy się stworzenia prawdziwie masowej produkcji kinowego przedsięwzięcia, w skład którego wchodzić będą 4 epickie filmy. Każdy z nich opowie odrębną historię, a wspólnie stworzą spójną sagę.

Pierwszy sequel „Avatara” ma trafić do kin w 2018 roku, a kolejne odpowiednio w 2020, 2022 i 2023, zawsze pod koniec roku – w okolicach świąt Bożego Narodzenia. Poniżej zaś prezentujemy oficjalne logo. Reżyser zaprezentował również logo filmu „Avatar 2”.

avatar cameron plakat