Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Powstanie animowana wersja Trolla?

Od jakiegoś czasu słychać głosy o możliwości stworzenia reboota opowieści o Harrym Potterze Juniorze. Nie jest to postać związana z książkami J.K. Rowling, lecz bohater filmu „Troll”. Planowany projekt miałby nosić tytuł „Troll: The Rise of Harry Potter Jr.” i ma to być animacja 3D. Pierwszą gwiazdą, która została zwerbowana do obsady, jest Patricia Arquette (znana z takich produkcji jak „Boyhood” i „Prawdziwy romans”).

Bohaterami „Trolla” jest rodzina Potterów, która przeprowadza się do nowego domu. Okazuje się jednak, że mieszka w nim stary troll. Kiedy ich córka zostaje zaatakowana przez stwora, syn – tytułówy Harry Potter Junior – postanawia odnaleźć źródło problemów. I tak oto chłopiec trafia do świata pełnego magii i czarów. To tam będzie musiał zmierzyć się ze złem.

Reżyser oryginalnej wersji „Trolla”, John Carl Buechler, ma być współproducentem animowanej wersji. „Troll: The Rise of Harry Potter Jr.” ma otworzyć nową serię kinowo-telewizyjną. Prace już trwają. Co więcej, podobno prowadzone są też rozmowy z jednym z chińskich parków rozrywki. Ma tam powstać sekcja poświęcona „Trollowi”.