Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Powstanie ekranizacja Eileen

Powieść Ottessy Moshfegh „Eileen” („Byłam Eileen”) zostanie przeniesiona na duży ekran. Scenariusz adaptacji przygotuje Erin Cressida Wilson, odpowiedzialna za skrypt „Dziewczyny z pociągu”.

Produkcja powstaje na zlecenie Fox, a producentem został Scott Rudin („Godziny”, E Machina”, „Grand Budapest Hotel”, „To nie jest kraj dla starych ludzi”).

Powieść Moshfegh ukazała się w Polsce nakładem wydawnictwa W.A.B., poniżej możecie zapoznać się z jej oficjalnym opisem:

Eileen Dunlop, skromnej młodej kobiecie, życie upływa między opieką nad uzależnionym od alkoholu ojcem w domu, którego nędza jest tematem numer jeden wśród sąsiadów, a pracą jako sekretarka w Moorehead, domu poprawczym dla chłopców, gdzie codziennie mają miejsce najstraszliwsze rzeczy. Trawiona żalem i wstrętem do samej siebie, Eileen spędza swoje ponure dni na perwersyjnych fantazjach i marzeniach o ucieczce do dużego miasta. Za to noce i weekendy wypełniają jej kradzieże w sklepach i sprzątanie bałaganu, który zostawia po sobie jej coraz bardziej obłąkany ojciec. Gdy w Moorehead pojawia się któregoś dnia promienna, piękna i wesoła Rebecca Saint-John, Eileen jest nią oczarowana i nie może się oprzeć jej urokowi. Wydaje się, że po raz pierwszy ma szansę na naprawdę cudowną przyjaźń. Jej przywiązanie do Rebeki ostatecznie prowadzi ją do współudziału w zbrodni. Jeden z najciekawszych nowych głosów współczesnej literatury amerykańskiej.

bylam eileen ottessa okładka

Jak na razie nie pojawiło się więcej szczegółów na temat ekranizacji: nie znamy reżysera projektu, potencjalnej obsady, ani przybliżonej daty premiery. Pozostaje czekać na oficjalne informacje od twórców.