Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Powstanie film Captured przedstawiający historię pierwszego znanego porwania przez UFO

Produkcją zajmą się studia Gotham/Principal oraz Stellar Productions.

Wytwórnia odpowiadająca za hit kinowy „Więzień Labiryntu” – Gotham/ Principal we współpracy ze studiem Stellar Productions, zajmie się ekranizacją książki pt. „Captured! The Betty And Barney Hill UFO Experience: The True Story Of The World’s First Documented Alien Abduction” autorstwa Stantona Friedmana i Kathleen Marden.

Scenariusz projektu „Captured” stworzy Bryce Zabel („Mroczne niebo”, „Mortal Kombat 2: Unicestwienie”, „Kruk: Droga do nieba”). Stanowisko reżysera jak na razie pozostaje nie obsadzone.

Główni bohaterowie „Captured” to Betty i Barney Hill, małżeństwo z Portsmouth w stanie New Hampshire, które utrzymuje, że w 1961 roku zostało porwane przez UFO. Para przedstawiła historię, jakoby w trakcie porwania byli badani przez Obcych, a następnie zostali odstawieni do normalnego życia, jednak z brakującymi wspomnieniami. Pamięć powróciła dopiero po seansie hipnozy. Produkcja „Captured” przedstawi historie narodzin współczesnego ruchu fascynatów UFO, a całość zostanie wpisana w kontekst ówczesnego zagrożenia i paranoi wywołanej zimną wojną oraz amerykańskich konfliktów na tle rasowym. 

Dalsze szczegóły fabuły produkcji nie są jeszcze znane, podobnie jak obsada i data premiery filmu.