Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Powstanie kontynuacja Diuny!

Dziś w kinach debiutuje „Diuna” w reżyserii Denisa Villeneuve’a i już wiemy, że widowisko z pewnością dostanie sequel. Oficjalne potwierdzenie od szefostwa Warner Bors. uzyskał serwis Deadline.


Dziś w USA, Kanadzie i Europie debiutuje „Diuna”. Film wyszedł w hybrydowej dystrybucji – jednocześnie w kinach i na HBO Max. Premiera na platformie budziła obawy fanów Villeneuve’a, którzy obawiali się o wyniki finansowe filmu. Słaby wynik w boxoffice mógł spowodować, ze wytwórnia nie zechce inwestować w realizację kolejnej części historii.

Na szczęście dziś zyskaliśmy oficjalne potwierdzenie, że „Diuna” doczeka się sequela. Ann Sarnoff szefowa WarnerMediaStudios and Networks, w rozmowie z Deadline na pytanie o przyszłość kontynuacji widowiska zapowiedziała:

– Jeżeli widzieliście już film, to wiecie, jak się kończy. A jeśli tak, to znacie odpowiedź na pytanie o to, czy powstaniekontynuacja.

Dodatkowo kolejny z włodarzy WarnerMedia, Jason Kilar podkreślił, że decyzje odnośnie przyszłości projektów w hybrydowej dystrybucji są podejmowane w oparciu o więcej danych niż same wyniki boxoffice’owe.

Niestety, należy wspomnieć, że WarnerMedia jest odpowiedzialne przede wszystkim za dystrybucję „Diuny”. Produkcję sfinansowało studioLegendary, które wcześniej nie kryło niezadowolenia z faktu, że film pojawi się jednocześnie na HBI Max i w kinach. Obecnie szacuje się, że „Diuna” w weekend otwarcia zarobi na rynku rodzimym około 30 milionów dolarów.