Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Powstanie kontynuacja Dziewczyny z tatuażem?

Jak donosi portal Variety, Sony Pictures ma w planach projekt kolejnej odsłony „Dziewczyny z tatuażem”. Reżyserią filmu miałby się zająć Fede Alvarez.

Z doniesień wynika, że film miałby opierać się o powieść „Co nas nie zabije”, kontynuację trylogii Stiega Larssona, autorstwa Davida Lagercrantza. Jak na razie nie wiadomo czy wytwórnia zdecyduje się na kompletny reboot serii, czy też jednak zobaczymy obsadę aktorską z pierwszej części. W jedynce Lisbeth Salander grała Rooney Mara, a w roli Mikaela Blomkvista mogliśmy oglądać Daniela Craiga.

Jak na razie wytwórnia nie komentuje tych rewelacji. Pozostaje czekać na oficjalne stanowisko twórców.

Powieść „Co nas nie zabije” Lagercrantza ukazała się w Polsce nakładem wydawnictwa Czarna Owca, a poniżej znajdziecie jej oficjalny opis:

Książka, na którą czeka cały świat!
Co nas nie zabije – kontynuacja trylogii Millennium Stiega Larssona napisana przez Davida Lagercrantza.
Mikael Blomkvist przechodzi kryzys i rozważa porzucenie zawodu dziennikarza śledczego. Lisbeth Salander podejmuje duże ryzyko i bierze udział w zorganizowanym ataku hakerów. Ich drogi krzyżują się, kiedy profesor Balder, ekspert w dziedzinie badań nad sztuczną inteligencją, prosi Mikaela o pomoc. Profesor posiada szokujące informacje na temat działalności amerykańskich służb specjalnych. Mikael bez wahania zaczyna zbierać materiały do sensacyjnego tekstu, który może uratować jego karierę.