Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Powstanie kontynuacja kinowych przygód Herkulesa Poirota

Choć „Morderstwo w Orient Expressie” w reżyserii Kennetha Branagh (Poirot) weszło do kin stosunkowo niedawno, to już rozpoczynają się prace nad sequelem, którego tytuł brzmi „Śmierć na Nilu”. Czy to oznacza, że twórczość Agathy Christie doczekała się własnego uniwersum w świecie filmu?

20th Century Fox jest zadowolone z odbioru ich najnowszej produkcji. Michael Green, który napisał scenariusz do pierwszego filmu zajmie się również scenariuszem do sequela, a Branagh nadal pozostaje w roli reżysera. Powieść „Śmierć na Nilu” została wydana po raz pierwszy w 1937 roku, a tak brzmi jej oficjalny opis:

Poirot wyjeżdża odpocząć do Egiptu, ale od razu zawodową czujność budzą relacje między trojgiem współuczestników wycieczki. Linnet Ridgeway posiada wszystko: urodę, inteligencję, bogactwo …i męża, którego zwinęła sprzed nosa swojej przyjaciółce Jacqueline. Teraz Jacqueline nie opuszcza jej na krok, pojawiając się wszędzie tam, gdzie udaje się para w podróży poślubnej. Jej obecność zatruwa im każdą chwilę? Linnet z mężem próbują uwolnić się od jej krępującej obecności, w tajemnicy wsiadając na statek podróżujący po Nilu. Ale okazuje się, że Jacqueline już tam jest…