Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Powstanie kontynuacja Valeriana?

W tym roku na ekranach kin zagości wiele produkcji sci-fi, poczynając od nowego „Obcego”, przez „Strażników Galaktyki 2” czy „Blade Runnera 2049”. Jednak również Luc Besson dołoży swoją cegiełkę do tego grona filmów: w lipcu zadebiutuje „Valerian i Miasto Tysiąca Planet”, a reżyser już pisze wstępny skrypt drugiej części!

„Valerian i Miasto Tysiąca Planet” to – szczycąca się jednym z rekordowych w historii kina budżetem – adaptacja bestselerowego komiksu Pierre’a Christina i Jean-Claude’a Mezieresa. W obsadzie filmu wystąpią sławy ze świata kina, muzyki i modelingu, m.in.: Cara Delevingne, Dane DeHaan, Rihanna, Rutger Hauer, Herbie Hancock, Ethan Hawke, John Goodman i Clive Owen.

Bohaterowie superprodukcji Luca Bessona – Valerian (Dane DeHaan) i Laurelina (Cara Delevingne) to kosmiczni agenci, odpowiedzialni za utrzymanie porządku na terytoriach zamieszkałych przez ludzi. Podczas misji w Mieście Tysiąca Planet – kulturowym i politycznym centrum galaktyki – przyjdzie im zmierzyć się ze złowrogą siłą, która zagraża bezpieczeństwu całego wszechświata.

Choć do premiery pozostało jeszcze trochę czasu, to po pierwszych pokazach medialnych produkcja zebrała same dobre opinie i zachwytom krytyków nie było końca. Pewnie dlatego Besson wydaje się być przeświadczony o sukcesie filmu i zabrał się za pisanie drugiej części:

Już nad nią pracuję. Chcę być przygotowany, jeśli okaże się, że jedynka dobrze sobie radzi. Jeżeli nie zadziała, to i tak będę przygotowany, mimo, że nie będzie do czego się szykować. Jednak jeżeli będzie nam sprzyjało szczęście i „Valerian…” się przyjmie, to z pewnością wyprodukuję kontynuację. Bardzo polubiłem te postacie, uwielbiam z nimi pracować. – zapowiada reżyser.

W medialnych zapowiedziach pojawiała się informacja, że już dziś możemy spodziewać się nowego pełnometrażowego trailera filmu “Valerian i Miasto Tysiąca Planet”. Więc czekamy!