Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Powstanie nowy Matrix?

W mediach już od jakiegoś czasu pojawiały się pogłoski o przymiarkach do projektu nowego filmu związanego ze światem „Matrixa”. Ostatnio gwiazda trylogii, Keanu Reeves zdradził, że przy dobrej historii i udziale sióstr Wachowskich chętnie powróciłby do roli Neo. Teraz okazuje się, że coś jest na rzeczy, przynajmniej ze strony studia.

Jak donosi portal Deadline wytwórnia Warner Bros poważnie rozpatruje możliwość powrotu „Matrixa” na ekrany. Włodarze studia zlecili sprawdzenie czy trylogia Wachowskich ma potencjał na „coś więcej”.

Oczywiście projekt znajduje się w bardzo wczesnej fazie i nie wiadomo czy studio rozważa reboot czy może kontynuację oryginalnej trylogii. Nie pojawiły się także informacje czy do pracy przy filmie zostaną zaangażowani twórcy pierwowzoru, Lana i Lilly Wachowski oraz producent Joel Silver. Nie wiadomo również czy powróciliby aktorzy z obsady oryginalnej trylogii Keanu Reeves, Laurence Fishburne, Carrie-Anne Moss lub Hugo Weaving.

Możliwym rozwiązaniem wydaje się zatrudnienie przez Warner Bros ekipy scenarzystów, którzy uzgodnią możliwe kierunki rozwoju projektu, potencjalną historię i zarys fabuły. Jak na razie studio nie skomentowało informacji udostępnionych przez Deadline.

A Wy jak się zapatrujecie na pomysł powrotu „Matrixa”? Chcielibyście zobaczyć kontynuację historii Neo czy może zupełnie nowych bohaterów?