Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Powstanie reboot Dziewczyny z tatuażem

Jak się okazuje Sony ostatecznie nie zdecydowało się na kontynuację „Dziewczyny z tatuażem”. Wytwórnia ma w planach reboot.

„Dziewczyna z tatuażem” w reżyserii Finchera z 2011 roku nie spełniła oczekiwań zarówno twórców, jak i widzów. Przy budżecie w wysokości 90 mln dolarów, światowe zyski wyniosły jedynie 230 mln dolarów.

Nie pojawią się więc ponownie Daniel Craig i Rooney Mara. Również David Fincher nie zajmie się reżyserią filmu. Sony Pictures w roli hakerki Lisbeth Salander pragnie zobaczyć wschodzącą gwiazdę kina – Alicię Vikander („Ex Machina”, „Kryptonim U.N.C.L.E.”).

To nie koniec rewelacji. Scenariusz reboota powstanie na podstawie wydanej w tym roku 4 części cyklu „Millennium”, pt. „Co nas nie zabije” („Spider’s Web”), napisanej przez Davida Lagercrantza, a nie Stiega Larssona. Adaptacją powieści „Co nas nie zabije” na potrzeby scenariusza filmu zajmie się Steven Knight („Peaky Blinders”, „Wschodnie obietnice”).

Oto oficjalny opis powieści „Co nas nie zabije” wydanej w sierpniu przez wydawnictwo Czarna Owca:

„Mikael Blomkvist przechodzi kryzys i rozważa porzucenie zawodu dziennikarza śledczego. Lisbeth Salander podejmuje duże ryzyko i bierze udział w zorganizowanym ataku hakerów. Ich drogi krzyżują się, kiedy profesor Balder, ekspert w dziedzinie badań nad sztuczną inteligencją, prosi Mikaela o pomoc. Profesor posiada szokujące informacje na temat działalności amerykańskich służb specjalnych. Mikael zaczyna zbierać materiały do sensacyjnego tekstu, który może uratować jego karierę”.