Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Powstanie reboot Resident Evil!

Stwierdzenie, że wszystkie filmowe adaptacje gier wideo są kiepskie, byłoby dużym nieporozumieniem. Koniec końców, sukces produkcji mierzony jest ilością sprzedanych biletów, a w takim wypadku franczyza „Resident Evil” kompletnie rujnuje tę teorię.

Constantin Film ogłosiło, że trwają prace nad rebootem filmu. Martin Moszkowicz, prezes wytwórni potwierdził, że produkcja jest już na etapie tworzenia.

Wygląda na to, że spodziewany koniec franczyzy zwiastowany przez film „Resident Evil: The Final Chapter” nie nastąpi – nie jest to zresztą zaskoczeniem, biorąc pod uwagę, że produkcja zarobiła 312 milionów dolarów w skali globalnej.

Seria „Resident Evil” ma w chwili obecnej sześć części, z czego większość została wyreżyserowana przez Paula W.S. Andersona. Łącznie wszystkie produkcje zarobiły ponad 1,23 miliarda dolarów. Na razie nie są znane szczegóły dotyczące obsady, fabuły i reżyserii produkcji, ale najprawdopodobniej dość szybko się pojawią – zapowiedź nowej produkcji ogłoszono zaledwie 6 miesięcy po premierze ostatniej części.

W „Resident Evil: Final Chapter” zagrała gwiazda filmowej serii, Milla Jovovich. Anderson wciąż nie potwierdził swojego udziału w reboocie, co można tłumaczyć jego zaangażowaniem w produkcję „Monster Hunter”, która ukaże się w końcówce bieżącego, lub na początku przyszłego roku.