Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Powstanie reboot serii X-men

Po box-office’owej porażce “X-Men: Apocalypse” (który zarobił 200 milionów dolarów mniej, niż poprzedni film), FOX postanowił stworzyć reboot serii. Biorąc pod uwagę fakt, że Hugh Jackman zakończył przygodę z Wolverine’m, a inne ważne postaci z serii – James McAvoy, Jennifer Lawrence, Michael Fassbender i Nicholas Hoult stali się drodzy i wypełnili swoje zobowiązania na trzy produkcje, FOX planuje stworzyć coś kompletnie nowego z nowymi twarzami.

Simon Kinberg będzie doglądał produkcji jako scenarzysta i producent, a Bryan Singer nie zostanie tym razem zaangażowany. Producenci mają nadzieję na zaangażowanie McAvoy’a, Lawrence, Houlta i Fassbendera, ale jeżeli się to nie uda, zaczną z zupełnie nową ekipą.

Jak donosi The Hollywood Reporter, wielką nadzieją studia jest „The New Mutants” Josha Boone’a – film ma szansę stać się początkiem nowej serii o mutantach, która zajmie miejsce słabnącego cyklu.

W planach FOX pozostaje również „Gambit”, którego realizacja jednak odwleka się w czasie. Studio liczy, że projekt wróci na właściwe tory w przyszłym roku, kiedy uda się znaleźć nowego reżysera.