Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Powstanie remake Niesamowitych historii Stevena Spielberga

W czasach kiedy telewizyjne antologie zyskują coraz większą popularność i stają się hitami, wiele z zapomnianych produkcji ma szanse dorobić się swojego remake’u. Wystarczy spojrzeć na to, jak dobrze przyjęło się „American Horror Story” czy „True Detective”. Kolejnym remakiem jaki ma powstać w najbliższym czasie jest „Amazing Stories”, którego producentem wykonawczym był Steven Spielberg.

Były to opowieści fantastyczne, dziwne i paranormalne, a ponownym powołaniem ich do życia ma się zająć twórca i producent wykonawczy „Hannibala”, Bryan Fuller. Show powstanie dla telewizji NBC. Fuller już pracuje nad odcinkiem pilotowym, a producentami wykonawczymi zostali Justin Falvey i Darryl Frank.

„Niesamowite historie” („Amazing Stories”) są już dosyć starą produkcją, gdyż pierwsze emisje miały miejsce w 1985 roku. Seria składała się z zaledwie 2 sezonów, a zakończyła się w 1987 roku. Wśród reżyserów poszczególnych odcinków można wyróżnić Martina Scorsese, Joe Dantego, Clinta Eastwooda, Roberta Zemeckisa, Irvina Kershnera, Kena Kwapisa czy Burta Reynoldsa.