Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Powstanie remake Toksycznego mściciela

Widzieliście już „Sausage Party”? Być może różne będą Wasze odczucia po tym filmie, jednak okazuje się, że jeden z reżyserów tej produkcji podpisał umowę o wyreżyserowanie reboota „Toksycznego Mściciela”. Mowa o Conradzie Vernonie, który pracuje w tym biznesie już od 25 lat. Swoją karierę rozpoczynał od „Cool World”, ale pracował również dla DreamWorks przy projektach takich jak „Shrek 2” czy „Madagascar 3”. Jednakże „The Toxiv Avenger” będzie jego debiutem w filmach typu live-action.

Producent Richard Saperstein uważa, że jest to doskonały wybór, bowiem Vernon z pewnością znakomicie przywróci do życia taką ikonę kina. Sam reżyser twierdzi, że to dla niego zaszczyt. Nad scenariuszem mają pracować Steve Pink i D.C. Mitchell. Chodzą plotki, że w tytułowej roli ma się pojawić John Travolta.

„Toksyczny mściciel” zadebiutował w 1985 roku, wpasowuje się w klimat komedii grozy. Reżyserem i scenarzystą tej wersji jest Lloyd Kaufman. Historia skupia się na Melvinie Junko, typowym słabeuszu mieszkającym w Tromaville. Pracuje w miejscowej siłowni jako sprzątacz, gdzie klienci go wyśmiewają na każdym kroku. Któregoś razu, w ramach nieprzyjemnego kawału, wyskakuje przez okno z drugiego piętra i wpada do beczki z toksycznymi chemikaliami – wkrótce potem mutuje i zmienia się w szkaradne monstrum pragnące zemsty.