Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Powstanie serial oparty na cyklu fantasy Shannara

Firma Sonar Entertainment nabyła prawa do popularnego cyklu fantasy Shannara, którego autorem jest Terry Brooks. Akcja rozgrywa się setki lat po zniszczeniu ludzkiej cywilizacji, gdzie na nowo rządzi magia. Cykl był uważany przez niektórych za plagiat prac Tolkiena.

Akcja rozgrywa się w Czterech krainach, które są pozostałością dawnej Ziemi, setki lat po zniszczeniu cywilizacji przez chemiczny i nuklearny holokaust zwany Wielkimi Wojnami. Świat cofnął się do okresu średniowiecza, a ówcześni ludzie korzystają z magii i prymitywnej nauki. Żyją w nim ludzie i inne rasy jak np. elfy.

Pierwszy sezon miałby być oparty na drugim tomie trylogii Miecza Shannary pt. Kamienie Elfów. Elfom zagraża pradawne zło, bowiem drzewo Ellerys, które niegdyś stworzyła magia Elfów, obumiera i zaklęcia powstrzymujące mściwe Demony przestają działać. Wówczas Allanon, legendarny stróż Ziemi, rozkazuje Wilowi Ohmsfordowi towarzyszyć elfiańskiej dziewczynie Amberk w niebezpiecznej misji mającej na celu odrodzenie Ellerys. W ślad za nimi podąża jednak Kosiarz, jeden z najstraszniejszych demonów…

Cykl Shannara odniósł wielki sukces, lecz Terry Brooks był bardzo krytykowany za podobieństwa do pracy Tolkiena. Wielu ekspertów uznało jego cykl za plagiat powieści Tolkiena.

Terry Brooks będzie producentem wykonawczym razem z doświadczonym filmowcem, którego niebawem zatrudnią. Poszukiwany jest reżyser i gdy go znajdą, wówczas sprzedadzą projekt amerykańskim stacjom kablowym.

Współpracując z Sonar Entertainment i Farah Films nad telewizyjną adaptacją cyklu Shannara to ekscytująca perspektywa. Wszystko związane z firmami sugeruje, że efekt będzie atrakcyjny dla starych i nowych fanów książki. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby serial okazał się świetny – pisał autor książek w oświadczeniu prasowym.