Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Powstanie serialowa wersja Snowpiercer

W mediach pojawiły się doniesienia o projekcie serialu na podstawie filmu „Snowpiercer: Arka przyszłości” Joon-ho Bonga z 2013 roku.

„Snowpiercer: Arka przyszłości” z 2013 roku powstał na podstawie noweli graficznej autorstwa Jacquesa Loba i Jeana-Marca Rochette. Akcja toczyła się w niezbyt odległej przyszłości, gdy po nagłym ochłodzeniu klimatu w wyniku nieudanego eksperymentu, nastąpiło zlodowacenie i większość istot żyjących na Ziemi uległa zagładzie. Jedynymi żywymi istotami pozostali ludzie będący pasażerami pociągu „Snowpiercer”, pędzącego przez wieczną zimę na Ziemi. Pociąg-miasto, istne perpetuum mobile, porusza się dookoła globu dzięki wykorzystaniu rewolucyjnego silnika, który potrafi generować napędzająca go energię. Jednakże w pociągu ma miejsce wojna klas, dzieląca społeczność ostatnich ocalałych, która stanowi ogromne zagrożenie dla przetrwania ludzkiego gatunku.

Produkcją serialu zajmie się Tomorrow Studios („Aquarius”, „Teen Wolf: Nastoletni wilkołak”), a scenariusz napisze Josh Friedman („Wojna światów”, „Terminator: Kroniki Sary Connor”).