Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Poznajcie bohaterów Rogue One (galeria)

Dotąd zdarzały się przecieki dotyczące nowych postaci, jakie pojawią się w kolejnej filmowej odsłonie uniwersum Star Wars. Było tego jednak niewiele, głównie same nazwiska. Entertainment Weekly opublikował nie tylko zdjęcia, ale i biografie bohaterów „Rogue One”.

Jyn Erso (Felicity Jones)

Jyn Erso

Spryciula, która musiała radzić sobie sama odkąd skończyła 15 lat. Potrafi walczyć i zna galaktyczne podziemie – czego Rebelia bardzo potrzebuje. Została aresztowana przez Rebelię i dostała szansę na złagodzenie wyroku, jeśli okaże się przydatna. Jak mówi Kathleen Kennedy, prezes Lucasfilm i producentka „Rogue One”, Jyn Erso: staje się pewnego rodzaju Joanną d’Arc tej historii.

Kapitan Cassian Andor (Diego Luna)

Cassian Andor

Oficer wywiadu, w opozycji do nieprzewidywalnej Erso jest opanowany, praktyczny i oddany sprawie. Widział znacznie więcej niż zdradza podczas walk. Pokazuje, jak to jest codziennie podejmować na nowo wysiłek, by szukać kolejnych sposobów na stawianie oporu Imperium skutecznie i inteligentnie.

Chirrut Imwe (Donnie Yen)

Chirrut Imwe

Nie jest Jedi, jednak jest oddany ich zwyczajom, dzięki duchowości przezwyciężył swoją ślepotę i został potężnym wojownikiem. Jak mówi Kathleen Kennedy, można go uznać za wojowniczego mnicha. Wierzy w idee Jedi, nawet kiedy zakonu już nie ma.

Idea magicznych istot, które przybędą i uratują wszystkich zanika, teraz do zwykłych ludzi należy przeciwstawienie się złu, które chce zdominować świat. – mówi reżyser Gareth Edwards.

Baze Malbus (Jiang Wen)

Baze Malbus

Woli blaster od zwodniczych religii i starożytnych broni, ale jest gotów chronić swojego przyjaciela Chirruta za wszelką cenę. Rozumie jego duchowe skupienie, ale niekoniecznie je popiera. Ci dwaj są trochę jak galaktyczni Don Kichot i Sancho Pansa.

Bodhi Rook (Riz Ahmed)

Bodhi Rook

Dowódca eskadry pilotów. Bywa porywczy, ale zdolności pilotażu przyćmiewają jego szorstkość. Mimo że bywa nieco nerwowy i nieprzewidywalny, wszyscy w grupie polegają na jego zdolnościach technicznych.

K-2SO (Alan Tudyk)

K 2SO

Potężny droid-ochroniarz to według Edwardsa „antyteza C-PO”. Jest twardy, pewny siebie i niespecjalnie zainteresowany relacjami ludzie-droidy.

Kaytoo to trochę osobowość Chewbacki w ciele droida. – mówi reżyser. – Ma gdzieś to, co inni myślą. Nie hamuje się przed powiedzeniem czy zrobieniem czegoś. Po prostu mówi prawdę.

Podobnie jak Jyn Erso, stara się odkupić swoją przeszłość. Droidy też mogą mieć wyrzuty sumienia.

Galen Erso (Mads Mikkelsen)

Galen Erso

Odseparowany od niej ojciec Jyn jest jak galaktyczna wersja Roberta Oppenheimera. Dysponuje wiedzą, która mogłaby sprowadzić zagładę, poszukiwaną zarówno przez Imperium, jak i Rebelię.

Jest jednym z tych ludzi, którzy rozumieją, jak działa wszechświat. – mówi Kiri Hart z Lucasilm. Na razie tajemnicą pozostają losy rodziny Galena i Jyn.

Orson Krennic (Ben Mendelsohn)

Orson Krennic

Ambitny aparatczyk Imperium, który zamierza użyć swoich szturmowców, by zdusić powstanie Rebelii i trafić do łask Imperatora – i jednocześnie uniknąć gniewu Dartha Vadera. Zaangażowany w imperialne pałacowe intrygi, w których ludzie starają się podkopywać siebie nawzajem, aby samemu zdobyć wyższą pozycję.

Saw Gerrera (Forest Whitaker)

Saw Gerrera

Dzięki przeszłości tej postaci, fani Star Wars od razu rozpoznają to nazwisko, nawet jeśli wygląda inaczej, niż dotąd. Pojawia się w animowanej serii „Clone Wars” jako młody chłopak na planecie Onderon, potem wraz ze swoją siostrą Steelą należy do grupy szkolonej potajemnie przez Anakina, Obi-Wana Kenobiego i Ahsokę Tano.