Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Poznajcie obsadę Harry Potter and the Cursed Child!

Jak wiadomo, kolejna historia osadzona w uniwersum Harry’ego Pottera będzie sztuką. Premiera zaplanowana została na lipiec 2016 roku. Jednak już dziś poznaliśmy aktorów, którzy wcielą się w Harry’ego, Rona i Hermionę!

Są to odpowiednio Jamie Parker, Paul Thornley i Noma Dumezweni.

Jamiego Parkera możecie kojarzyć z pracy nad „The History Boys”, Paul Thornley natomiast jest prawdopodobnie najlepiej znany z filmu „Les Mierables”. Noma Dumezweni zdobyła Laurence Olivier Award za rolę w „A Raisin in the Sun”.

Poniżej pierwsze zdjęcie obsady „Harry Potter and the Cursed Child”!

Fabuła sztuki skupiać się będzie na synie Harry’ego, Albusie Severusie. A to oznacza, że sztuka będzie sequelem sagi.

Dlaczego jednak postać Albusa Svereusa jest określana mianem „przeklęty”? J.K. Rowling wyjaśnia:

Bycie Harry’m Potterem zawsze było trudne i nie stało się łatwiejsze nawet teraz, gdy Harry pracuje w Ministerstwie Magii, jest mężem i ojcem trójki dzieci w wieku szkolnym. W czasie gdy Harry zmaga się z własną przeszłością, która nie chce pozostać tam, gdzie powinna, jego najmłodszy syn, Albus, musi stoczyć własną bitwę. Chłopiec boryka się z ciężarem rodzinnego dziedzictwa, którego nigdy nie pragnął. W miarę jak przeszłość i teraźniejszość zlewają się ze sobą, zarówno ojciec jak i syn odkrywają niewygodną prawdę: czasem ciemność nadchodzi z najmniej oczekiwanych miejsc. – zdradziła pisarka.

Trzeba przyznać, że brzmi to dużo bardziej interesująco niż prequel serii o „Harrym Potterze”, którego wszyscy oczekiwali. Premiera „Harry Potter and The Cursed Child” zapowiedziana jest na lipiec 2016 roku. Sztuka podzielona zostanie na dwie części, bo zdaniem twórców spektaklu historia jest zbyt epicka, by zmieścić ją w pojedynczym przedstawieniu.

 

AKTUALIZACJA.
J.K. Rowling wypowiedziała się na twitterze w kwestii koloru skóry Hermiony!

rowling