Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Poznajcie ulubione produkcje sci-fi amerykańskiego prezydenta

 

Prezydent Barack Obama ma jeszcze przed sobą tylko kilka miesięcy urzędowania, w związku z nachodzącymi w USA wyborami. Niezależnie od waszego stanowiska wobec polityków, nie da się zaprzeczyć temu, że Obama jest jednym z najbardziej nerdowskich prezydentów, jakich widział ten świat. A gdybyście potrzebowali na to dowodu, to oto on – ostatnio gościł on w magazynie WIRED i tam podzielił się informacją o swoich ulubionych filmach sci-fi i serialach telewizyjnych.

Oczywiście nie mogło na tej liście zabraknąć klasyka Stanleya Kubricka, czyli „2001: Odyseja kosmiczna”, ponieważ „oddaje wielkość i skalę nieznanego”. Następnie Obama podał tytuł „Close Encounters of the Third Kind” Stevena Spielberga, gdyż „jest on zasadniczo pełen optymizmu”. No i oczywiście „Gwiezdne Wojny”, bo „są zabawne i zrewolucjonizowały efekty specjalne”.

„Blade Runner” jego zdaniem jest filmem, który skłania nas do rozważeń nad tym, „co to znaczy być człowiekiem”. Prezydent przyznał również, że przepada za „Star Trek: The Original Series”, „Matrixem” czy nawet „Marsjaninem”. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej, to możecie spokojnie przeczytać cały artykuł pod tym adresem